Serdecznie zapraszamy w piątek (11.11) i sobotę (12.11) na mały festyn świętomarciński przy sklepiku winnicowym przy Alei Wędrowników 2.


Czekamy na Państwa w godzinach od 11.00 do 17.00 z winem świętomarcińskim w promocyjnej cenie 45 zł za butelkę. Będzie również okazja do spróbowania wina na kieliszki (10 zł) wraz z daniami z polskiej gęsiny autorstwa Agnieszki Majksner oraz miodów z winnicowej pasieki. Jeśli zapasy wina i gęsiny na to pozwolą, zapraszamy także w niedzielę 13.11.


W menu:


◾ Na ciepło

  • gęsie pipki tradycyjne danie kuchni żydowskiej czyli duszone żołądki gęsie z warzywami w gęstym sosie – 17 zł
  • pierś marynowana w rozmarynie z duszonymi grzybami i gruszką – 27 zł

◾ Na zimno

  • patè z gęsich wątróbek na wiśniówce, podany na bagietce z sosem śliwkowym – 5 zł
  • vol-au-vent z szarpaną gęsiną i sosem żurawinowym – 2,50 zł

Tegoroczne młode wina świętomarcińskie:

  • Młode białe wino Świętomarcińskie półsłodkie 2022 (solaris, siegerrebe). W nosie dominują świeże soczyste gruszki, białe śliwki i jabłka. W tle nuty owoców południowych, świeżych winogron i mango. Do tego nuty kwiatowe i muszkatowe. Usta pełne, krągłe ale wyraziste z delikatna słodyczą. Świeże i radosne.
  • Młode czerwone wino Świętomarcińskie delikatnie półwytrawne 2022 (rondo + frühburgunder + acolon). Nos pełen czereśni i czerwonej porzeczki. Do tego maliny i truskawki. W tle nuty żurawinowo-bananowe i akcenty kwiatowe. Usta lekkie, z niską kwasowością i delikatnymi garbnikami. Świeże i radosne.
+powrót do listy aktualności
13 kwietnia 2022 Nowość z qvevri!

Już jest! Nasze pierwsze wino naturalne, wytworzone w oryginalnych glinianych gruzińskich amforach QVEVRI otrzymanych dzięki współpracy…

18 listopada 2022 Poświęcenie pomnika św. Marcina.

Za nami intensywny weekend świętomarciński. Młode wino z Winnicy Srebrna Góra zostało wyprzedane w kilka dni…