Już jest! Nasze pierwsze wino naturalne, wytworzone w oryginalnych glinianych gruzińskich amforach QVEVRI otrzymanych dzięki współpracy z Poznaj Smak Gruzji. Wino jest specyficzne, w lekkim „imeretyjskim” stylu. To kupaż szczepów Hibernal i Seyval Blanc.

Sporo w nim świeżych, ale i dojrzałych owoców: jabłka, gruszki, białe śliwki. Wyraźne nuty pigwy. Do tego czerwony grapefruit i pomelo. Dżem pomarańczowy i mirabelkowy. Suszone morele i żurawina, skórka pomarańczowa. Kandyzowany banan i ananas. Wyraźne nuty balsamiczne, siano i wosk, kwiaty i trawa. Miód, orzechy i migdały. W tle zioła i korzenie. Nieco drewna. Bardzo charakterystyczne są mocne, wyraźnie wyczuwalne w ustach garbniki.

Wino polecamy pić samodzielnie lub do potraw wymagających intensywnego kontrapunktu, typu: pieczone mięsa, wieprzowina i cielęcina, surowe i wędzone ryby, ptactwo, duszone potrawy silnie przyprawione, sosy, warzywa typu papryka, fasola, pomidory, potrawy z dużą ilością ziół, sery krowie i owcze, placki, potrawy mączne.

Wino dostępne w sklepiku winnicowym przy Alei Wędrowników 2.

+powrót do listy aktualności
23 listopada 2021 Black Week

Zaczynamy Black Week w sklepiku winnicowym! Przez najbliższy tydzień młode wino Świętomarcińskie kupicie przy Alei Wędrowników…

7 listopada 2022 Wino świętomarcińskie 2022

Serdecznie zapraszamy w piątek (11.11) i sobotę (12.11) na mały festyn świętomarciński przy sklepiku winnicowym przy…