Przekonaj się, ile smaku może mieć polskie wino. Ile uroku ma Polka! Dostępna w sklepach Lidl już od poniedziałku, 28 sierpnia.

Oto Polka. Subtelna, łagodna, choć niepozbawiona charakteru. Jest doskonałą towarzyszką romantycznych spotkań we dwoje i wieczorów z przyjaciółmi. Pochodzi z Krakowa, z malowniczej winnicy położonej w dolinie Wisły, na zboczach Srebrnej Góry. Przekonaj się, ile smaku może mieć polskie wino. Ile uroku ma Polka! Dostępna we wszystkich sklepach Lidl już od poniedziałku, 28 sierpnia.

Wino Polka oczarowało podniebienia koneserów tego trunku. Ci, którzy oczekują na jego kolejne wydanie będą mieli okazję spróbować i ocenić najnowszą propozycję sieci Lidl. Już od poniedziałku na sklepowych półkach zagości Polka do wyboru w wersji czerwonej – wytrawnej, białej oraz różowej półwytrawnej. – Jeżeli chcesz zaskoczyć swoich gości podaj im właśnie Polkę. Jest ona winem subtelnym i eleganckim, pochodzącym wprost z cenionej Winnicy Srebrna Góra, należącej do krajowej czołówki winiarstwa. To zaszczyt gościć ją po raz kolejny w ofercie – mówi sommelier, Michał Jancik.

Każde wino ma swoją historię, którą cenimy sobie równie mocno jak i jego smak. Polka ma swoje początki w Winnicy Srebrna Góra, położonej w Dolinie Wisły, u stóp klasztoru OO. Kamedułów na krakowskich Bielanach. Charakterystyczne dla regionu gleby wapienno-gliniaste oraz lessowe o optymalnej strukturze i nawodnieniu, warunkują oryginalny charakter powstającego tu wina. Południowe i południowo-zachodnie stoki o nachyleniu 15-20 stopni gwarantują doskonałe nasłonecznienie, a naturalną osłonę stanowi Las Wolski. – Winnica Srebrna Góra, chociaż powstała z miłości i szacunku do tradycji i historii krakowskich upraw winorośli oraz klasztornych tradycji wytwarzania wina, stawia na nowoczesność. Produkcja z roku na rok rozwija się dzięki wprowadzaniu nowych technologii, a smak wina jest jeszcze lepszy. Współpraca z firmą Lidl dodatkowo przyczynia się do naszego wzrostu  – komentuje Mikołaj Tyc, współwłaściciel winnicy.

Biała, półwytrawna Polka – Trunek o barwie jasnej, słomkowej. Zwraca uwagę czystość i elegancja aromatów. Zaraz po nalaniu do kieliszka poczuć można delikatne zapachy zielonego jabłka, gruszki, agrestu i melona. W smaku świeżość i równowaga, a łagodnej kwasowości towarzyszy lekko rozgrzewający alkohol. Znakomita jakość wina czyni go godnym rekomendacji. Idealnie komponuje się z sałatkami, lekkimi daniami z ryb lub drobiu.

Różowa, półwytrawna Polka – Jasne, różowe wino o łagodnym, półwytrawnym charakterze. W zapachu odnajdziemy aromaty maliny, poziomki i czerwonej porzeczki. W ustach, łagodnej kwasowości towarzyszy lekko wyczuwalna słodycz i delikatny alkohol. Polecane w towarzystwie sałatek, drobiu, cielęciny oraz deserów.

Czerwona, wytrawna Polka – Wino o pięknej, rubinowej barwie. Urzeka wonią kompozycji czerwonych i ciemnych owoców. Rozpoznać tutaj można akcenty czereśni, porzeczek, truskawki i żurawiny. Aromaty są subtelne i wyjątkowo czyste. W ustach trunek sprawia wrażenie zrównoważonego, a niską kwasowość wspiera delikatna cierpkość i lekko rozgrzewający alkohol. Można je komponować z daniami od drobiu poprzez wieprzowinę do wołowiny, co podkreśla jego uniwersalność w doborze do potraw 

+powrót do listy aktualności
26 maja 2017 Butelkowanie wina z rocznika 2016

2016 to najlepszy dotąd rocznik w historii Winnicy. Wina nie będą mocarne, ale raczej subtelne i…

18 października 2017 5. Krakowski Festiwal Młodego Wina

Serdecznie zapraszamy na prezentację młodego wina z rocznika 2017, którym świętujemy koniec zbiorów. Jak co roku…