Cuvée Blanc 2017 ze złotym medalem

Cuvée Blanc 2017 ze złotym medalem Międzynarodowego Galicyjskiego Konkursu Win GALICJA VITIS 2018!

Międzynarodowy Konkurs Win GALICJA VITIS nawiązujący do tradycji winiarskich Środkowej Europy odbył się po raz 6 w dniach 17 i 18 maja. Do konkursu zgłoszonych zostało 412 win z 10 krajów: Słowacji, Czech, Węgier, Mołdawii, Gruzji, Niemiec, Słowenii, Austrii, Portugalii, Polski.

Oceny win dokonało jury ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Gruzji i Polski, zgodnie z międzynarodowymi przepisami. Wina oceniane były w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Złoty medal zdobyło 12 z pośród 85 zgłoszonych polskich win. Z pozostałych krajów w tej edycji konkursu 15 złotych medali przyznano za wina z Czech, Gruzji  – 11, Niemiec – 6, Węgier – 5, Słowenii – 2, Austrii – 1, Portugalii – 1.

Złoty medal z oceną 86,33 w kategorii białe wino półwytrawne zdobyło dla nas wino Cuvée Blanc 2017!

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS Partnerami w organizacji Konkursu były: firma importująca wina "Vinoteka 13", Hotel ATRIUM w Krakowie oraz Polski Instytut Winorośli i Wina. Patronat medialny nad Konkursem GALICJA VITIS sprawują czołowe media branży winiarskiej: Magazyn Czas Wina oraz portale: NaszeWinnice.pl, PortalSpożywczy.pl, Kobiety i Wino, Winologia i Paragraf w Kieliszku.

Gratulujemy wszystkim medalistom!